تبلیغات
iOS Apps - طرز راه اندازی و استفاده از iMessage
طرز راه اندازی و استفاده از iMessage

iOSApps.Mihanblog.Com

• طرز راه اندازی و استفاده از سرویس جدید iOS5 با نام iMessage :

iMessage سرویس جدید پیام رسانی Apple و ترکیبی از SMS و MMS با ارائه امکان دریافت و ارسال پیام بین محصولات iOS و بدون هیچگونه هزینه ای می باشد .

این سرویس مشابه سرویس قبلی این محصولات یا Face Time است و مانند فیس تایم قابلیت دریافت آدرس ایمیل افراد به جای شماره تلفن آنها را دارد. در این بخش و طی مراحلی کوتاه چگونگی تنظیم و استفاده از این سرویس را توضیح خواهیم داد.

* آنچه شمادر استفاده از iMessage به آنها نیاز دارید :
- iOS5
- iPad ، iPhone یا iPod Touch
- اتصال به اینترنت وایرلس یا GPRS برای ارسال یا دریافت پیام ها

لطفا برای مشاهده ی ادامه ی آموزش به ادامه ی مطلب بروید…

1- راه اندازی iMessage :
راه اندازی این سرویس به راحتی و با مراجعه به منوی Setting و سپس Message امکان پذیر است:

iOSApps.Mihanblog.Com

ابتدا اطمینان حاصل نمائید که گزینه iMessage در حالت On قرار دارد .
در این بخش شما می توانید سرویس Send Read Receipts که به فرستنده پیام اطلاع می دهدکه آیا شما پیام او را مطالعه کرده اید یا خیر را فعال کنید، در این بخش همچنین گزینه دیگری نیز وجود دارد که Send As SMS نام دارد ، لطفاً توجه فرمایید در صورت فعال نمودن این گزینه ،از سرویس مخابراتی سیم کارت شما استفاده خواهد شد که در برخی اپراتورها این امر برای شما هزینه خواهد داشت.

iOSApps.Mihanblog.Com

پس از انتخاب و تنظیم گزینه ها ی اولیه گزینه Receive At را انتخاب نمایید.در صفحه جدیدی که انتخاب این گزینه برایتان نمایان خواهد نمود ابتداID Apple خود را وارد می نمایید و پس از آن ا مکان انتخاب و تنظیم گیرنده پیام هایی را که توسط iMessage ارسال می شوند را خواهید داشت.
این بخش به طور اتوماتیک بر روی شماره تلفن شما تنظیم شده که ا مکان ارسال پیام به آن توسط iMessage رایگان است، اما می توانید همچنین آدرس ایمیل یا ایمیلها یتان را به عنوان گیرندگان این پیام ها انتخاب و تنظیم نمایید. در این صفحه ا مکان ا نتخاب عنوان فرستنده را برای نمایش در پیامهای ارسالی خود با اشاره بر گزینه Caller نیز خواهید داشت.

2-ارسال یک iMessage:
فرستادن یک iMessage دقیقاً مشابه ارسال یک SMS یا MMS در نسخه های قبلی iOS است با این تفاوت که در این سرویس جدید هنگام ارسال یک پیام کوتاه SMS معمول گزینه Send به رنگ سبز و هنگام ارسال یک iMessage این گزینه آبی رنگ خواهد بود علاوه براینکه بخش خالی صفحه که برای تایپ پیام شما تعبیه شده است با Text Message یا iMessage نمایش داده می شود.

iOSApps.Mihanblog.Com

iOSApps.Mihanblog.Com

بخش جذابتر iMessage هنگامیست که شما متوجه می شوید که آیا فردی در حال تایپ پیامی برای شما هست یا خیر ، این موضوع با نمایان شدن یک حباب کوچک در بخش بالایی و چپ صفحه قابل تشخیص خواهد بود.

iOSApps.Mihanblog.Com

3- ارسال Attachment با iMessage :
ارسال یک فایل به عنوان Attachment (فایلهای عکس یا فیلم ) با انتخاب علامت کوچکی به شکل دوربین که کنار جعبه تایپ پیام شما قرار دارد شروع می شود، در این حین شما قادر به ضبط فیلم یا عکس و یا انتخاب آن از بخش Photo Library دستگاهتان هستید .

iOSApps.Mihanblog.Com

بعد از انتخاب فایل گزینه send را انتخاب کنید تا پیام شما به انضمام فایل انتخابیتان از طریق این سرویس ساده و کارآمد ارسال گردد.


اشتراک و ارسال مطلب به :